Ar ko atšķiras Virszemes Televīzija un Interaktīvā Televīzija?

in Interaktīvā Televīzija, Virszemes Televīzija

Ar ko atšķiras Virszemes TV no Interaktīvās TV

Ja Jūs jautājat ar ko atšķiras Virszemes TV no Interaktīvās TV, tad jāsaka, ka abas ir Televīzijas, abas rāda TV ekrānā, tikai dažādos “iepakojumos” un ar dažādām papildus iespējām. Un vēl atšķiras veids kā tās tehniski nonāk līdz mūsu televizoriem.

1. Galvenā atšķirība – pārraides veids. Virszemes Televīzija tiek pārraidīta pa gaisu ar radioviļņu palīdzību, bet Interaktīvā Televīzija pieejama tikai ar Interneta pieslēgumu un tikai Lattelecom klientiem. Tātad Interaktīvās Televīzijas signāls tiek pārraidīts pa kabeli. Tā var būt gan ierastā tālruņa līnija (DSL), gan šodienas TOP pieslēgums Latvijā – Optiskais kabelis.

2. Vienvirziena un divvirzienu signāla pārraide – jeb kā likt Televīzijai izdarīt, to ko citas TV nespēj. Ja, Virszemes Televīzija, kas tiek pārraidīta pa gaisu, sūta signālu tikai vienā virzienā – uz mūsu televizoriem un viss, ko mēs varam, ir skatīties un pārslēgt TV kanālus. Turpretim Interaktīvo Televīziju var vadīt, ērti sēžot dīvānā. “Pārtīt” nokavētās ziņas uz sākumu? Pārtinam. Nav laika noskatīties iesākto filmu – ierakstām! Jāaiziet līdz tualetei? Ieliekam grāmatzīmi! Un pēc tam ar vieglu omu turpinām no tās pašas vietas…

[sc:midpost-336]

3. Abas ir digitālās jeb ciparu Televīzijas. Abu televīziju signāls uz televizoru tiek pārraidīts digitālajā jeb ciparu formātā – nullītēs un vieninieciņos. Tas nozīmē, ka TV attēls vienmēr būs nemainīgi augstas kvalitātes. Pie nosacījuma, ja TV signāls būs pietiekoši stiprs.

4. Kāpēc nepieciešama Digitālā apraide? Digitālā apraide ļauj rasties jauniem TV kanāliem, jo nepastāv ierobežojumi, kas saistīti ar brīvajām frekvencēm kas pastāvēja līdzšinējos 50 gadus TV vēsturē.

5. Kā es ar savu Televizoru varu skatīties Virszemes Digitālo televīziju? Pirmkārt, nepieciešams pats televizors. Otrkārt, jānoskaidro vai televizoram ir iebūvēts dekoders ciparu televīzijas uztveršanai. Ja tāds iebūvēts, nepieciešams nopirkt tikai speciālu karti un ievietot to televizora kartes ligzdā. Ja Televizors ir vecāka modeļa, visticamāk tam nebūs iebūvēta dekodera. Šādā gadījumā, nepieciešama neliela papildus ierīce jeb dekoders, kas jāpieslēdz televizoram. Dekoderu var pasūtīt ar piegādi mājās.

6. Kādus TV kanālus rāda Virszemes digitālā Televīzija? Virszemes Televīzija bez maksas visā Latvijā rāda 5 nacionālos TV kanālus – LTV1, LTV7, LNT, TV3 un TV5. Par nelielu papildus samaksu, iespējams skatīties vēl 27 ārzemju kanālus.

7. Kas nepieciešams, lai skatītos Interaktīvo Televīziju? Kā jau minējām, Interaktīvā Televīzija, atšķirībā no Virszemes TV, darbojas abos virzienos, tā ir vadāma. Lai šīs ērtības varētu īstenot, Interaktīvajai Televīzijai nepieciešams Lattelecom pieslēgums. Tā var būt visparastākā mājas tālruņa līnija, vai modernais Optiskais pieslēgums. Plus būs nepieciešams speciāls dekoders. Tas nav atsevišķi jāpērk – piesakot Interaktīvo Televīziju un noslēdzot līgumu uz 24 mēnešiem, dekoderu Lattelecom iedos un to varēs lietot bez maksas. 24 mēnešu līgums nozīmēs arī zemāku ikmēneša abonēšanas maksu.

8. Kādus TV kanālus rāda Interaktīvā Televīzija? Interaktīvajā TV ir vairākas kanālu pakas. Uzreiz komplektā ar pašu pieslēgumu nāk Pamatpaka. Par nelielu papildus mēneša maksu iespējams skatīties 7 Tematiskās pakas, HD kanālu paku un erotiskās filmas…mmm…Pieaugušo pakā. Kopā vairāk nekā 80 TV kanāli.

9. Kā atšķiras Virszemes Televīzijas un Interaktīvās Televīzijas piedāvātie TV kanāli? Katrai televīzijai ir atšķirīgas kanālu pakas – Interaktīvajai Televīzijai pamatkanālu paka būs plašāka nekā Virszemes Televīzijai visi pieejamie kanāli kopā.

10. Man ir Lattelecom Mājas telefons. Vai es varu pieslēgt Interaktīvo Televīziju? Jā, pārsvarā tas ir iespējams, ja attiecīgā tālruņa līnija tehniski nodrošina DSL pieslēguma izveidi. Vecākām līnijām tas var nebūt iespējams.

11. Vai ar Virszemes Televīzijas dekoderi var skatīties Interaktīvo Televīziju un otrādi? Nē, abi dekoderi ir atšķirīgi un paredzēti dažādu ienākošo signālu apstrādei. Katram Televīzijas veidam nepieciešams savs dekoderis.

12. Virszemes Digitālo Televīziju var skatīties visā Latvijā. Jā, Virszemes Televīziju var skatīties visā Latvijā un pieci nacionālie kanāli – LTV 1, LTV 7, LNT, TV 3, TV 5 ir pieejami bez maksas. Papildus tiek piedāvāti arī 27 maksas kanāli. Lai tos varētu skatīties, visizdevīgāk noslēgt 24 mēnešu abonēšanas līgumu ar Lattelecom.

13. Kas piedāvā abas televīzijas? Abas minētās televīzijas piedāvā Lattelecom.

14. Vai taisnība, ka Interaktīvajā Televīzijā var ierakstīt raidījumus un skatīties vecākas pārraides? Jā. Šī ir ļoti ērta un noderīga funkcija, īpaši aizņemtiem cilvēkiem. Interaktīvās TV lietotāji var izvēlēties raidījumus, kurus ierakstīt. Vēlāk tos var noskatīties sev ērtā laikā.

15. Vai raidījumu ierakstam Interaktīvajā Televīzijā nepieciešams videomagnetafons vai dators? Nav nepieciešams neviena papildus ierīce, jo ieraksts notiek uz Lattelecom serveriem no kuriem raidījums vēlāk tiek rādīts televizorā.

16. Vai ierakstīt raidījumus var arī Virszemes Televīzijā? Tiešā veidā tas paredzēts, taču ir atsevišķi dekoderu modeļi, kuriem pievienojot USB zibatmiņu, var veikt raidījuma ierakstu. Pārējiem dekoderiem TV programmas var ierakstīt, izmantojot videomagnetofonu vai datoru, taču tāds pakalpojums kā “TV Raidījumu arhīvs” Virszemes Televīzijā nebūs pieejams.

17. Kādu pieslēguma veidu labāk izmantot Interaktīvās Televīzijas pieslēgšanai? Mūsu atbilde – viennozīmīgi ar GPON Optisko pieslēgumu, ja tas pieejams Tavā mājā. To var noskaidrot Optiskā Interneta attīstības kartē. Ja Optika nav pieejama, tad Interaktīvo Televīziju var saņemt kopā ar DSL pieslēgumu, kura ierīkošanas iespējas pagaidām vēl ir ievērojami plašākas.

[sc:endpost-336]

18. Kur visizdevīgāk pasūtīt Interaktīvo Televīziju? Interaktīvo Televīziju visizdevīgāk pasūtīt Lattelecom mājas lapā internetā. Tikai pieteikumiem internetā tiek piemērota papildus atlaide Ls 5.

19. Kur visizdevīgāk pasūtīt Virszemes Televīziju? Virszemes Televīzijas dekoderu, viedkarti un maksas kanālu abonementu visizdevīgāk pasūtīt Lattelecom mājas lapā internetā. Tikai pieteikumiem internetā tiek piemērota papildus atlaide Ls 5, bet noslēdzot TV kanālu abonēšanas līgumu uz 24 mēnešiem, 3 mēnešus tos var skatīties BEZ MAKSAS.

Noderīgi? Pastāsti pārējiem!

    Iepriekšējais raksts:

    Nākamais raksts: