Digitālā Televīzija visā Latvijā no 1. jūnija

in Virszemes Televīzija

Beidzot tas ir noticis un ir paziņots skaidrs lēmums – 1. jūnijā visā Latvijas teritorijā tiks izslēgta analogā televīzijas apraide un turpmāk visi nacionālie televīzijas kanāli – LTV1, LTV7, LNT, TV3 un TV5 būs skatāmi tikai Digitālajā jeb ciparu televīzijas formātā. TV3 gan vēl laužas kā jauna meita un sola līdz gada beigām uzcītīgi raidīt arī analogajā apraidē, taču tas vairāk uzskatāms kā reklāmas triks reklāmdevējiem, jo LVRTC (Latvijas Valsts Radio un Televīzijas centrs) jau paziņojis, ka viena TV kanāla dēļ netiks uzturētas divas atsevišķas un resursietilpīgas infrastruktūras.

[sc:midpost-336]

Ko Digitālā Televīzija nozīmēs mums – skatītājiem?

Digitālā Televīzijas apraide nes mums vairākas labas ziņas: pirmkārt, ievērojami uzlabosies attēla kvalitāte, jo tas vairs nebūs tik ļoti atkarīgs no signāla stipruma kā agrāk – vai nu bilde būs, vai nebūs. Otrkārt, privātie kanāli, tādi kā LNT un TV3, būs redzami arī pierobežas rajonos, kur agrāk tos nevarēja redzēt, jo ekonomisku apsvērumu dēļ nebija izdevīga apraide ekonomiski mazāk attīstītās teritorijās. Trešā labā ziņa ir tā, ka Digitālā Televīzija dos iespēju skatītājiem par nelielu mēneša maksu skatīties populārākos ārzemju kanālus bez papildus investīcijām satelīttelevīzijas aparatūrā. Ieguvēji šajā situācijā ir visi – skatītāji, televīzijas kanālu īpašnieki un reklāmdevēji.

Kas būs nepieciešams, lai varētu skatīties Digitālo Televīziju?

Pirmajā variantā nepieciešams Digitālās Televīzijas dekoders, ko pieslēdz televizoram. Dekodera funkcija ir pārveidot digitālo televīzijas signālu tādā signālā, ko “saprot” televizors. Gudrāk sakot – kvalitatīvajā MPEG4 formātā. Tātad iegādājamies dekoderu, pieslēdzam to un skatāmies bez maksas 5 nacionālos TV kanālus. Ja vēlamies – noslēdzam līgumu un papildus skatāmies Ekonomiskās pakas 11 TV kanālus un ietaupām dārgas satelītttelevīzijas aparatūras iegādei. Starp citu dekoderu var iegādāties uz nomaksu, turklāt – ja jau lietojat mājas telefonu, tagad ir ļoti labs piedāvājums – Virszmes TV komplekts.

[sc:endpost-336]

Otrajā variantā – ja mājās ir kabeļtelevīzijas pieslēgums, tad galva ne par ko nesāp un turpinām skatīties visu kā ierasts līdz šim. Lielākas iespējas nekā citi kabeļtelevīziju operatori, sniedz Lattelecom Interaktīvā Televīzija, kas papildus skatīšanās un kanālu pārslēgšanas funkcijai piedāvā skatītājiem daudzas lieliskas iespējas kā Pārraižu arhīvu, TV raidījumu ierakstu, filmu nomu un HD heb High Definition kvalitātes Televīzijas programmas. Lai izdodas!

Noderīgi? Pastāsti pārējiem!

    Iepriekšējais raksts:

    Nākamais raksts: