Kā palielināt Interneta ātrumu

in Interneta Ātrums

Kā palielināt interneta ātrumu?
Šis jautājums ir aktuāls daudziem Interneta lietotājiem Latvijā, kuriem līgumā ar provaideri pirms daudzsološajiem 10 Mbit/s, 15 Mbit/s, 20 Mbit/s vai 25 Mbit/s rakstīts maģiskais vārds “līdz”. Jā, arī man ir šāds līgums “līdz 10 Mbit/s” un reāli tas nozīmē interneta ātrumu ap 2…4 Mbit/s vakaros, kad visvairāk tas tiek lietots. Jā, naktīs ap 4.00…5.00 ir apsolītie 10…12 Mbit/s, bet kam tie tad vajadzīgi.. Te var pārbaudīt Interneta ātrumu kāds tas ir pašlaik “līdz”… 🙂

[sc:midpost-336]

Kā palielināt Interneta ātrumu

Kāpēc tā notiek? Tas tāpēc, ka mana tāpāt kā Jūsējā daudzstāvu māja pieslēgta vienam interneta vadam pa kuru pieslēgums tiek nodrošināts daudzos dzīvokļos vienlaikus. Šim kopējam vadam ir padota zināma interneta plūsma, kas sadalās pa dzīvokļiem līdzīgi kā ūdens – kad visi vienlaikus atgriež krānus, ūdens spiediens strauji krītas un dušā vairs nav ko darīt. Tāpat notiek ar Interneta ātrumu. Tomēr ir vairākas mazas lietas, kas var palielināt interneta ātrumu:

1. Interneta pārlūkprogramma. Kaut arī tai nav tiešas saistības ar interneta pieslēguma ātrumu, tomēr pārlūkprogramma ir tā kas attēlo ekrānā mūsu pieprasījumus un rada subjektīvo priekšstatu par Interneta ātrdarbību. Lejupielādējam un uzstādām datorā vienu labākajām un ātrākajām – Google Chrome vai Mozilla Firefox. Aizmirstam par lielāko interneta murgu – Microsoft Explorer pārlūku.

2. Ethernet vadu kategorija. Pārbaudām Ethernet (UTP) vadu kategoriju ar kuriem dators pieslēgts Internetam. Cenšamies lietot iespējami īsāku vadu – tikai tik, cik nepieciešams.

3. Ethernet vadu savienojumi. Pārbaudām Ethernet (UTP) vadu savienojumus. Ja nepieciešams, tos var pārkniebt no jauna. Cenšamies lietot iespējami mazāk dažādu savienojumu.

4. Datora tīkla karte. Pārbaudām datora tīkla karti. Tai jānodrošina vismaz 100 Mbit/s ātrs Ethernet pieslēgums. Ja ir mazāk, piemēram 10 Mbit/s – pērkam jaunu, kas nodrošina vismaz 1 Gbit/s standartu, jo tehnika katru dienu attīstās.

5. Wi-Fi rūteris. Pārbaudām Wi-Fi rūteri un tā pārraides standartu – ja tas nodrošina tikai vēsturisko IEEE802.11a vai IEEE802.11b standartu, mainām rūteri uz tādu, kas atbalsta EEE802.11g vai vēl labāk – arī IEEE802.11n. Pārbaudām rūtera uzstādījumus un novietojumu telpā kā aprakstīts.

6. Wi-Fi adapteris datoram. Pārbaudām Wi-Fi adapteri datoram. Tieši tāpat kā Wi-Fi rūtera gadījumā, pārbaudām adaptera darba standartu un rīkojamies, lai tas saskanētu ar Wi-Fi rūtera standartu. Pašlaik jaunākais un ātrākais ir IEEE802.11n standarts.

7. DSL vadu savienojumi. Ja lietojam DSL interneta pieslēgumu, pārbaudām visu vadu savienojumus. Telefona tīkla vadi mēdz būt ļoti sliktā stāvoklī, savienojumi apsūbē, tos vēlams salodēt, kur iespējams un nepieciešams. Der paskatīties, kā vadi savienoti kāpņutelpas sadales skapī, kur parasti izskatās kā aiz kosmiskā kuģa Sojuz vadības paneļa.

8. Speciālas ātruma optimizācijas programmas. Windows platformas lietotājiem varētu noderēt neliela utilītprogramma SG TCP Optimizer 2.0.3 vai cita līdzīga. Runā, ka palīdz palielināt interneta ātrumu par 3…5%.

9. Datora operētājsistēmas konfigurācija. Ļauj palielināt interneta ātrumu par 20%. Attiecas uz Windows XP un jaunākām operētājsistēmām. Tajā ir rīks “QoS Packet Scheduler”, kurš pēc noklusējuma rezervē 20% interneta ātruma mistiskām sistēmas vajadzībām. Izslēgsim to no spēles un atbrīvosim interneta ātrumu mūsu vajadzībām.

[sc:endpost-336]

Rīkojamies šādi: spiežam pogu “START”, apakšējā kreisajā stūrī, tad “RUN”, ierakstām “gpedit.msc” (bez pēdiņām, protams). Tālāk sadaļā “Computer Configuration” izvēlamies “Administrative Templates”, tālāk – “Network” un beigās – “QoS Packet Scheduler”. Izvēlamies no saraksta “Limit Reservable bandwidth”, ieķeksējam “Enabled” un uzstādām procentu skaitu – 0%. Apstiprinām “Apply” un “OK”. Taisām ciet visus logus.

Tālāk atkal spiežam pogu “START” -> Settings -> Network Connections -> Local Area Connection -> Properties un sarakstā ieķeksējam “QoS Packet Scheduler” (ja nav ieķeksēts), spiežam “OK” un veram visu ciet. Rezultātā interneta ātrumam, ko reāli izmantosit Jūs, vajadzētu pieaugt par 20%.

10. Optiskā Interneta pieslēgums. Ja Jūs dzīvojat Rīgā, Ķengaragā, Pļavniekos, Purvciemā, Imantā, Zolitūdē, Ziepniekkalnā, Jelgavā vai Daugavpilī, varat mierīgi sākt ar šo punktu, izvēlēties Optiskā Interneta pieslēgumu un pieteikt to. Tās būs vislabākās zāles, lai radikāli palielinātu Interneta ātrumu 10…20 reizes.

Noderīgi? Pastāsti pārējiem!

    Iepriekšējais raksts:

    Nākamais raksts: