Ko darīt, ja TV rāda kvadrātiņus?

in Interaktīvā Televīzija

Ciparu TV attēls pie nepietiekama pieslēguma ātruma

Kāpēc Televizorā bilde ir kvadrātiņos?
Kāpēc TV attēls ir kā šaha laukums?
Kāpēc Televizors rāda kvadrātiņus?
Kāpēc TV bilde ir šaha kvadrātos?
Kāpēc Televizors rāda klucīšus?
Kāpēc TV attēls ir kvadrātiņos?

Šādi un līdzīgi jautājumi bieži dzirdami no kabeļtelevīzijas klientiem. Kur īsti slēpjas problēma?

[sc:midpost-336]

KABEĻTELEVĪZIJAS GADĪJUMĀ, problēma lielākajā daļā gadījumu ir nepietiekamā pieslēguma ātrumā. Normālai TV attēla un skaņas pārraidei nepieciešama datu pārriades josla ar ātrumu vismaz 7…8 Mbit/s. Ja pieslēgums to nenodrošina, tad TV ekrānā būs redzami “kvadrāti”. Jāatceras, ka ir lielas tīkla noslodzes stundas, kad kopējais ātrums kabeļtīklā krasi krīt un tad Televīzijas attēls var “sadalīties kvadrātos”, jo pieslēgums nespēj piegādāt ciparu signālu ar tādu ātrumu, kāds nepieciešams normālai TV bildes attēlošanai.

Ja tas notiek regulāri un bieži, labākais risinājums ir pāriet uz Optisko pieslēgumu ar Interaktīvo TV, kas ar uzviju nodrošina augstvērtīgu TV attēla kvalitāti, bet Interaktīvā Televīzija piedāvā virkni unikālu iespēju, kādas nepiedāvā citi kabeļoperatori. Optika pašlaik pieejama Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Jūrmalā, Liepājā, Valmierā, Ventspilī, Talsos, Siguldā un citās Latvijas pilsētās. Pirms pieteikt Optisko pieslēgumu, pārbaudiet kartē vai Jūsu adresē Optiskais Internets pieejams.

Ciparu TV attēls ar Optisko pieslēgumu:
Ciparu TV attēls ar Optisko pieslēgumu

Ja Optika Jūsu dzīvesvietā nav plānota, labs risinājums ir ātrākais Mājas DSL pieslēgums ar Interaktīvo TV – līdz 10 Mbit/s.

Ja jau lietojat Mājas DSL pieslēgumu ar Interaktīvo TV, ieteicams palielināt pieslēguma ātrumu un pārslēgt uz ātrāko DSL pieslēgumu (līdz 10 Mbit/s), lai izvairītos no kvadrātiem TV attēlā.

[sc:endpost-336]

Ja kvadrātiņus rāda VIRSZEMES DIGITĀLĀ TELEVĪZIJA ar dekoderi un mājas antenu, problēma meklējama vājā antenas signālā. Par to liecinās dekodera interfeisā iebūvētais TV signāla stipruma indikators. Vairāk par Virszemes TV antenas signāla stiprumu un antenas izvēli.

Noderīgi? Pastāsti pārējiem!

    Iepriekšējais raksts:

    Nākamais raksts: