Latvijā – otrie ātrākie Interneta Pieslēgumi pasaulē

in Interneta Ātrums, VIP Optiskais Internets

Interneta Pieslēgumu vidējais ātrums Latvijā – otrais pasaulē

Latvijā ir otrs ātrākais datu pārraides ātrums pasaulē, salīdzinot individuālo interneta lietotāju mērījumu rezultātus, pavēstījusi Speedtest.net uzturošā kompānija Ookla. Pirmajā vietā joprojām ir Dienvidkoreja, kur pēdējā mēneša laikā veikto mērījumu vidējais datu lejupielādes ātrums bija 34,19 Mbit/s.

[sc:midpost-336]

Šonedēļ Ookla izveidotajā interneta datu mērījumu lapā NetIndex.com apkopotie dati liecina, ka Latvijas lietotāju veikto mērījumu vidējais lejupielādes ātrums ir 24,3 Mbit/s, kas trīs reizes pārsniedz vidējo datu pārraides ātrumu pasaulē. Latvijai šajā ziņā tuvojas Moldova, Japāna un Zviedrija, savukārt nākamā labākā Baltijas valsts ir Lietuva, kas ar 16,7 Mbit/s ieņem devīto vietu. Savukārt par tehnoloģiski attīstīto izdaudzinātā Igaunija pagaidām nav pat TOP 10. Pavisam sarakstā iekļautas 154 valstis. Aprēķinos ņemti vērā tikai tie mērījumi, kur attālums starp informācijas nosūtītāju un saņēmēju ir vismaz 300 jūdzes jeb ~ 500 km.

Interneta pieslēgumu ātrums pasaulē

Latvija – pirmā “ātrākā” Eiropas Savienībā

Ja palūkojas uz Eiropas Savienības vidējo rādītāju, kas ir 10,03 Mbit/s, tad Latvija izskatās neticami labi un pie mums tas ir divarpus reizes ātrāks nekā vidēji ES. Astoņās ekonomiski attīstītākajās pasaules valstīs jeb G8 klubā vidējais ātrums ir vēl mazāks – 9,16 Mbit/s.
Pēdējo šajā sarakstā ieņem Zambija, kur interneta attīstība ir pašos pirmsākumos un vidējais lejupielādes ātrums ir 0,26 Mbit/s. Pie šāda interneta ātruma vienas vidējas filmas lejupielādēšana aizņemtu aptuveni dienu…divas.

Interneta pieslēgumi Rīgā – otrie ātrākie pasaulē

Pilsētu konkurencē Rīga ieņem otro vietu pasaulē, atpaliekot tikai Dienvidkorejas galvaspilsētas Seulas. Rīgā vidējais datu pārraides ātrums ir 27,9 Mbit/s, bet Seulā – 34,78 Mbit/s. Trešajā vietā ir Hamburga, kur lejupielādes ātrums ir divreiz augstāks nekā vidēji Vācijā.

[sc:endpost-336]

Interneta pieslēgumu ātrums pilsētās

Lattelecom Optiskais Internets – vidēji ātrākais Latvijā

Par Latvijas panākumiem, sasniedzot 2 ātrāko interneta pieslēgumu vidējo ātrumu pasaulē lielā mērā jāpateicas Lattelecom Optiskā Interneta tīklam, kas piedāvā privātos pieslēgumus līdz pat 500 Mbit/s. Tas gan ir VIP Interneta Pieslēgums, taču par Lattelecom ikdienu jau kļuvuši Optiskā Interneta pieslēgumi ar ātrumu 100 Mbit/s un 200 Mbit/s. Starp citu, šo pieslēgumu mēneša abonēšanas maksa būtiski neatšķiras no mazo Interneta provaideru piedāvājuma, taču sniegums ir pat 10 un 20 reižu lielāks Interneta ātrums.

Pieteikt Optiskā Interneta pieslēgumu
(piesaki šeit un saņem papildus atlaidi Ls 5!)(pēc diena.lv materiāliem)

Noderīgi? Pastāsti pārējiem!

    Iepriekšējais raksts:

    Nākamais raksts: