Optiskais Internets – 20 reizes lētāks

in Atsauksmes, Interneta Ātrums, Optiskais Internets + TV

Kopš 10. marta esmu kļuvis par laimīgo Lattelecom Optiskā Interneta lietotāju. Sākotnēji izvēlējos 50 Mbit/s ātru Optisko Internetu kopā ar Interaktīvo Televīziju. Mērot ātrumu ar internetā pieejamajiem rīkiem, ātrums regulāri turējās robežās no 46…54 Mbit/s.

Līdz tam lietoju kabeļinterneta pieslēgumu, kas dzīvē nodrošināja ātrumu 2…6 Mbit/s atkarībā no diennakts stundas. Internets bija lēns, faili lejuplādējās lēni, video atvēršanās bija ilgi jāgaida, Skype balss sarunas raustījās utt. Tagad šis murgs ir beidzies.

[sc:midpost-336]

Interneta pieslēguma ātruma salīdzinājums

Nāk prātā anekdote, kur vīrs, nopircis kārtīgu sporta auto, stāsta savam draugam: “Vecīt, braucot es beidzot redzu kā kustas degvielas rādītāja bultiņa…” 🙂 Es beidzot redzu kā piepildās YouTube lejupielādes indikators:) Video tagad varu mierīgi skatīties bez pārtraukumiem – faila ielāde notiek ātrāk par video rādīšanas ātrumu.

Būtībā ir panākts vairākkārtējs interneta kvalitātes pieaugums, maksājot par to tādu pašu ikmēneša maksu kā iepriekš. Ja pirms tam maksāju Ls 12,10 par lēnu internetu ar lejupielādes ātrumu vidēji ~ 5 Mbit/s, tagad man par Ls 14,60 mēnesī ir reāls 50 Mbit/s internets + Interaktīvā televīzija ar 33 kanāliem. Ja būtu izvēlējies tikai internetu ar ātrumu 100 Mbit/s, maksātu par to Ls 11,90 mēnesī.
Atzīšos, ka pirmo 2 “optisko” nedēļu laikā intereses pēc pārslēdzu pieslēguma ātrumu uz 100 Mbit/s.

Rezultāts:

• Skype balss sarunas vairs neraustās;
• Skype videosarunas arī vairs neraustās un ir ar lielisku attēla kvalitāti;
• YouTube video var noskatīties bez pārtraukumiem;
• Failu lejupielāde un augšupielāde notiek zibenīgi: 400 Mb izmēra faila lejupielāde no Polijas servera prasīja 1,5 minūtes;
• 4,5 Gb faila pārsūtīšana pa Skype starp Latvijas lietotājiem prasa ap 20 minūtēm.
• Augstā kvalitātē var skatīties video tiešraides USTREAM.TV

[sc:endpost-336]

Beigās, ja salīdzinām izmaksas par vienu ātruma vienību, Optiskā Interneta pieslēgums sanāk 20 reizes lētāks un 20 reizes ātrāks! (skat. salīdzinājumu)

Interneta izmaksu salīdzinājums

Piezīmes:
– visas cenas norādītas ar PVN 21%
– pasūtot pieslēgumu internetā, atlaide Ls 5

Noderīgi? Pastāsti pārējiem!

    Iepriekšējais raksts:

    Nākamais raksts: