Pasaulē ātrākais interneta pieslēgums mājās

in Interneta Ātrums

Izrādās pasaules ātrākais mājas interneta pieslēgums ir kādai 75 gadus vecai zviedru pensionārei Karlstades pilsētā, Zviedrijā. Pieslēguma datu pārraides ātrums ir “nieka” 40 gigabiti sekundē (40 Gbps). Par to ziņo daudzi tehnoloģiju portāli.

Vēl interesantāks ir fakts, ka zviedru pensionārei Sibritai Lotbergai nemaz nav datora un tāds nekad dzīvē nav piederējis. Interneta pieslēgumu, izrādās, ierīkojis viņas dēls kurš strādā… pazīstamajā ASV kompānijā Cisco un ir tās inženieris un konsultants. Lai savas mātes mājās ierīkotu pasaulē ātrāko internetu, viņš izmantojis īpašu optiskā signāla modulēšanas principu, kas ļauj bez zudumiem pārraidīt datus starp 2 optiskajiem modēmiem pat 2000 km lielā attālumā bez starppastiprinātājiem. Tiesa, Sibritas Lotbergas mājās esošais “optiskais modēms” esot cienījama ledusskapja lielumā.

[sc:midpost-336]

Pasaulē Ātrākais Internets

Zviedru pensionāres mājas interneta pieslēgums ir 80 reizes ātrāks nekā pašlaik Latvijā piedāvātais 500 Mbps VIP Optiskais Komplekts un 4000 reizes ātrāks par Lattelecom ātrāko Mājas DSL pieslēgumu (10 Mbps).

DVD filmas lejupielādei ar pasaulē ātrāko mājas interneta pieslēgumu nepieciešamas 0,13 sekundes, bet HD kvalitātes DVD filmai – jau veselas 3 sekundes!

[sc:endpost-336]
Noderīgi? Pastāsti pārējiem!

    Iepriekšējais raksts:

    Nākamais raksts: