TV Dekoders – kur nopirkt izdevīgāk?

in Virszemes Televīzija

Kā izdevīgāk nopirkt Virszemes TV Dekoderu?

→ 1. martā no ekrāniem pazuda LTV 7,
→ 1. aprīlī pazuda LTV 1 un LNT,
→ 1. jūnijā – analogā apraide visā Latvijā TIKA IZSLĒGTA PAVISAM,
→ no 1. jūnija TV Latvijā varēs redzēt tikai ar Digitālās TV Dekoderu.

[sc:midpost-336]

Digitālās TV dekoders

Pēc 1. jūnija Latvijas vietējos televīzijas kanālus varēs skatīties tikai digitālajā variantā. Tas nozīmē, ka TV skatītājiem jāizlemj kā televīziju skatīties turpmāk. Pašlaik, izmantojot vispārēju apjukumu, daudzi kabeļtelevīziju operatori cenšas pārdot savus pakalpojumus un nereti maldina TV skatītājus. Taču patiesībā varianti ir trīs:

1. Jums mājās ir istabas vai āra antena, mājas telefona nav → nepieciešams Virszemes TV Dekoders;
2. Jums mājās ir istabas vai āra antena + mājas telefons → var pieslēgt Lattelecom Interaktīvo Televīziju vai arī nepieciešams TV Dekoders;
3. Jums mājās jau ir kabeļtelevīzija → Dekoders principā nav nepieciešams, tomēr ieteicams izvērtēt cik maksājat mēnesī un kādus kanālus Jūs tiešām regulāri skatāties.

Piezīme: ja Jūsu televizoram ir iebūvēts CAM modulis jeb iebūvētais “dekoders”, kas atbalsta DVB-T standartu, ārējais TV Dekoders nav nepieciešams. Tā vietā var iegādāties viedkarti, lai varētu skatīties maksas kanālu pakas.

Ja mājās ir tālruņa līnija, pa to var saņemt Lattelecom Interaktīvo Televīziju, kas piedāvā aizņemtiem cilvēkiem tiešām noderīgas funkcijas un lielāku kanālu skaitu. Tad TV signāls pienāks pa tālruņa līniju un Virszemes TV dekoders nebūs nepieciešams

Patiesībā Digitālā Televīzija jau sen ir norma rietumvalstīs. Lietuvā jau sen TV skatās digitālajā režīmā. Skaidrs, ka jebkurš pārejas process sagādā zināmas neērtības, taču attēla kvalitāte ir krietni labāka digitālajā izpildījumā.

To esmu pats pārbaudījis – vecais, Viļņas tirgū pirms 17 gadiem pirktais Tauras televizors rāda kā jaunībā. Vecākiem esmu nopircis Lattelecom piedāvāto dekoderi TV STAR, kura cena tiešām ir lieliska, ja salīdzinām ar dekodera funkcijām. Te plašāks TV Dekoderu salīdzinājums.

[sc:endpost-336]

Dekodera iegādē nevajadzētu paļauties uz gadījuma piedāvājumiem. Visdrošāk un visērtāk dekoderu nopirkt vai izīrēt Lattelecom mājas lapā. Pieteikuma aizpildīšana prasīs 3…4 minūtes. Visus 32 TV kanālus var skatīties 3 mēnešus BEZ MAKSAS, ja abonē kādu no TV kanālu pakām uz 24 mēnešiem. Ja pieteikums tiek izdarīts internetā, papildus būs Ls 5 atlaide.

Tāds izskatās daudzinātais digitālās televīzijas dekoders TV STAR kopā ar pulti.

Digitālās TV dekoders no priekšas

Digitālās TV dekoders no aizmugures

Digitālās TV dekodera pults

Ar minimālu TV lietotāja pieredzi Dekodera pieslēgšana un kanālu iestatīšana televizoram prasa apmēram minūtes 10…15. Kanālus dekoders sameklē automātiski. Atliek tikai ieslēgt un skatīties. Vēl jāatceras ar pulti iestādīt attēla malu attiecība atbilstoši televizora ekrānam. Tas, gadījumā, ja attēls sākotnēji neatbilst TV ekrānam.

Starp citu, dekoders nav obligāti jāpērk uzreiz. Lattelecom to piedāvā īrēt no Ls 1,98 / mēnesī (ar PVN 21%).

Noderīgi? Pastāsti pārējiem!

    Iepriekšējais raksts:

    Nākamais raksts: