Wi-Fi Internets uz Jahtas

in Wi-Fi Internets

100 Mbit/s Optiskā Interneta pieslēgums Jūrmalas dzīvoklī raisa dažādas ķecerīgas domas. Piemēram: Wi-Fi internets uz jahtas! Dzīvoju netālu no Lielupes grīvas, vietā no kuras pārredzama liela daļa Lielupes un Wi-Fi signālam nebūtu nekādu grūtību aptvert arī tuvāko Rīgas līča piekrasti kādu 20…30 km radiusā, tikai jāuzliek dzīvokļa lodžijā pietiekami jaudīga Wi-Fi antena.

Sērfojot internetā un meklējot labu Wi-Fi risinājumu interneta pārraides tilta (bridge) izveidei lielākā attālumā, Amazon.com atradu vairākas fantastiskas ierīces, kas nodrošina Wi-Fi interneta signālu pat 30 km (!!!) attālumā. Lūk, šis Alfa 500 mW ūdensdrošais Wi-Fi pastiprinātājs tiek pieslēgts datoram uz jahtas ar visparastāko USB, bet antenu vēlams uzlikt iespējami augstāk uz masta.

[sc:midpost-336]

Rezultātā, ar šādu Wi-Fi risinājumu varētu aptvert visu kuģojamo Lielupes un jūras piekrastes akvatoriju posmā no Lielupes dzelzsceļa tilta līdz Daugavgrīvai un nodrošināt Wi-Fi internetu uz jahtas.

500 mW Wi-Fi pastiprinātājs ar antenu

500 mW Wi-Fi pastiprinātājs ar antenu

Wi-Fi pastiprinātājam ir USB pieslēgums

Wi-Fi pastiprinātājam ir USB pieslēgums

Wi-Fi Antenas stiprinājums

Wi-Fi Antenas stiprinājums

Wi-Fi Pastiprinātājs kopā ar antenu

Wi-Fi Pastiprinātājs kopā ar antenu

[sc:endpost-336]

Teorētiski viss izskatās lieliski līdz brīdim, kad uzzināju, ka Eiropas Savienībā Wi-Fi frekvencē darbojas jaudas ierobežojums 100 mW un jaudīgāku Wi-Fi raidītāju uzstādīšanai, nepieciešama Latvijas Elektronisko sakaru direkcijas atļauja. Par tās saņemšanas iespējām pagaidām gan interesējies neesmu.

Jebkurā gadījumā, ievērojot pieslēguma ātruma zudumu Wi-Fi pārraidē, svarīgi, lai sākotnējais interneta pieslēguma ātrums būtu iespējami liels. Viennozīmīgi labākais risinājums te būs ātrs Optiskā Interneta pieslēgums.

Noderīgi? Pastāsti pārējiem!

    Iepriekšējais raksts:

    Nākamais raksts: