Kas ir Optiskais Internets?

in Kas ir Optiskais Internets?

Optiskais Internets

Kas ir Optiskais Internets?

Optiskais Internets ir ātrākais Interneta pieslēgums kādu Latvija jebkad piedzīvojusi. Optiskā Interneta ātrums ir līdz 500 Mbit/s, atsevišķos momentos tas var būt pat lielāks – līdz pat 510 Mbit/s. Pašlaik 500 Mbit/s Interneta pieslēgums pieejams Rīgā, Purvciemā, Pļavniekos un Ziepniekkalnā. Pārsvarā vietās, kur Optiskais Internets jau ievilkts, tā pieslēguma ātrums pamatā ir līdz 100 Mbit/s un līdz 200 Mbit/s. Bez tam Optiskajam Internetam ir kāda unikāla īpašība – augšupielādes ātrums (Upload) Optiskā Interneta gadījumā būs tikapt ātrs kā Lejupielādes ātrums! Tātad, ātrākais Internets Latvijā!

[sc:midpost-336]

Cik ātrs ir Optiskais Internets?

Minēsim saprotamus piemērus, kas ilustrē Optiskā Interneta ātrumu. Piemēram 4,5 Gb filma no torrentiem tiek lejupielādēta 10…15 (!) minūtēs. Pašlaik manā Jūrmalas dzīvoklī provaidera apsolītais Interneta ātrums ir 10 Mbit/s, reāli vidēji dzīvē tie 4…6 Mbit/s, bet Interneta augšupielādes ātrums ir 1…2 Mbit/s. Turklāt Internets bieži pazūd uz ilgāku laiku un raustās. Vai pazīstama situācija? Un par šādu “augstvērtīgu” pakalpojumu mēnesī maksāju Ls 12,10, tā vietā, lai par Ekonomisko Optisko internetu ar mazāko pieejamo pieslēguma ātrumu (!) 20 Mbit/s, maksātu tikai Ls 7,97! Tēlaini izsakoties, pārsēžoties no žiguļa uz BMW jāmaksā lētāk…
Taču, ja apmierina līdzšinējais mēneša maksājums Ls 11,90, tad var paņemt Ātrāko Optisko Internetu un no žiguļa var iesēsties 1. Formulā…par to pašu naudu! Fantastika!

—> Izmērīt Interneta ātrumu


Kāpēc Optiskais Internets ir lētāks?

Optiskais internets ir lētāks, jo to nosaka vairāki faktori. Datu pārraidei pa Optiskajiem sakaru tīkliem nepieciešams mazāk elektroenerģijas nekā pa tradicionālo vara tīklu. Optiskajā datu pārraidē ir mazāk zudumu, jo digitālo datu plūsmu pārraida ar gaismu, nevis strāvas impulsiem kā vara tīklā, kur vērojami dažādi zudumi. Pa vienu optisko dzīslu iespējams pārraidīt lielāku sakaru kanālu skaitu nekā pa kabeļiem ar vara dzīslām. Tas samazina infrastruktūras izbūves izmaksas, jo nepieciešams mazāk optisko dzīslu nekā tradicionālajā vara tīklā. Bez tam pati viena Optiskā dzīsla ir lētāka nekā 2 vara dzīslas. Visu šo faktoru rezultātā Optiskais Internets ir lētāks.

Kāpēc Optiskais Internets ir ātrāks?

Optiskā datu pārraide ir ātrākā datu pārraides tehnoloģija pašlaik pasaulē. Pa vienu optisko dzīslu attiecīgas datu kompresijas un maršrutēšanas tehnoloģijas ļauj pārraidīt pat 64 videosignālus vienlaikus, bet maksimālais datu pārraides ātrums optiskajā dzīslā viegli var sasniegt 1 Gbit/s jeb 1000 Mbit/s.
Piemēram divu HD Televīzijas kanālu pārraidei pietiek ar 28 Mbit/s, pārējie 72 Mbit/s paliek Optiskajam Internetam.
Optiskajā tīklā nav vērojamas īpatnības, kas saistītas ar strāvas elektromagnētiskajām īpašībām, līdz ar to Optiskā datu pārraide ir ievērojami stabilāka un Optiskais internets – pašlaik ātrākais Interneta pieslēgums Latvijā.

[sc:endpost-336]


—> Visi Optiskā interneta pieslēgumi

—> Pieteikt Optiskā interneta pieslēgumu

Noderīgi? Pastāsti pārējiem!

    Iepriekšējais raksts:

    Nākamais raksts: