Filmas Internetā – kā ātrāk “novilkt”?

in Filmas Internetā

Filmas Internetā

Uzzini par to kur pieejamas filmas internetā, ar ko tās lejuplādēt (“novilkt”) un kā Optiskā Interneta pieslēgums palīdz ātrāk lejuplādēt filmas.

Nevienam nav noslēpums, ka filmas, mūziku, grāmatas, mācību materiālus, audio podkāstus, datorprogrammas un citus līdzīgus materiālus iespējams iegūt internetā (online) par to neko nemaksājot. Jā, pārsvarā visiem ir zināms, ka filmu un mūzikas ierakstu izplatīšana internetā pārkāpj autortiesības utt. Tomēr tas nemazina interesi un iespējas filmas “novilkt” internetā un skatīties datorā, izmantojot torrentus. Un tas arī tiek darīts uz nebēdu un, šķiet, nemaz nav tik vienkārši apturams.

[sc:midpost-336]

Ar ko lejuplādēt filmas internetā?
Kur lejuplādēt filmas internetā?
Populārākie legālie torrentu trekeri
Kā izvēlēties filmu internetā?
Kas jādara ar torrenta failu?
Kā lejuplādēt filmu ātrāk?
Filmas izmērs un lejuplādes ātrumsAr ko lejuplādēt filmas internetā?

Arī Latvijā izsenis ir zināmas populāras torrentu bāzes, kas ļauj lejuplādēt praktiski jebkuru jaunāko filmu, izmantojot nelielas programmas t.s. torrentu klientus. Programmas jeb torrentu klienti ir bez savas jēgas ar dažādiem nosaukumiem, taču pārsvarā tie pilda vienas un tās pašas funkcijas. Kā populārākās torrentu programmas Windows datoriem var minēt Utorrent, Vuze (Azureus), bet MAC datoriem – Transmission, Vuze (Azureus), Tomato Torrent un citas.

Kur lejuplādēt filmas internetā?

Filmas, mūzika, datorprogrammas un citus materiālus internetā var nolādēt no torrentu portāliem jeb torrentu trekeriem. Pareizāk sakot, torrentu trekeros var lejuplādēt tikai pašu torrentu jeb elektronisku failu (norādi), kas ļauj pa daļām “savākt” vajadzīgo filmu no daudziem datoriem visā pasaulē. Tādā veidā tehnoloģiski tiek nodrošināta arī ievērojami ātrāka filmas pārsūtīšana internetā nekā, ja filmu vajadzētu lejuplādēt no viena datora. Torrentu principa izmantošana ļauj torrentu trekeriem apiet autortiesību un blakustiesību likumdošanu, jo pats autortiesību objekts nemaz neatrodas uz torrentu trekera servera. Turklāt torrentu tehnoloģija nodrošina, ka filma vienkopus vispār nekad un nekur neatrodas tīmeklī – ir tikai filmas fragmenti, kas visu laiku atrodas nepārtrauktā pārsūtīšanas procesā.

Filmas internetā – populārākie legālie torrentu trekeri

Iespējams, šo torrentu vietņu saraksts kādam izraisīs smīnu, taču ētisku apsvērumu dēļ vēlamies minēt tikai legālos torrentu resursus. To starpā minami Vuze.com, ClearBits.net, YouTorrent.com, Torrent.Ibiblio.org, LegitTorrents.info un citi.

Kā izvēlēties filmu internetā?

Lielākajos torrentu trekeros vienai filmai mēdz būt vairākas versijas. Torrentu ievietotāji savā starpā bieži vien sacenšas par to kurš pirmais ievietos jaunāko filmu un piedāvās labākā kvalitātē. Jauna filma, kas tikko iznākusi uz kino ekrāniem, kādu laiku tiek rādīta kinoteātros un “pelna” lielāko ienākumu daļu. Tikai pēc zināma laika filma tiek laista pārdošanā DVD formātā. Tad lūk, laikā, kamēr filma tiek rādīta kinoteātros, torrentu trekeros būs pieejamas t.s. “kameras” versijas. Tas nozīmē, ka filma nelegāli pārfilmēta kinoteātrī ar videokameru. Solīdi torrentu ievietotāji tās apzīmē ar “camera”, “Cam. vers.” un tml. Vēlāk, kad filma iznākusi DVD formātā, parādās kvalitatīvākas versijas, kas tiek apzīmētas “dvd rip” “Xvid” un līdzīgi.

Ar aizdomām uztverams fakts, ja kāds piedāvā “Xvid” versiju filmai, kas tikko parādījusies uz kino ekrāniem. Lai šādas situācijas mazinātu torrentu trekeros pie katras filmas torrenta ir lietotāju komentāri, vispārēji vērtējumi (+/-) un filmas kvalitātes vērtējumi – gan attēlam, gan skaņai. Pēc tiem var labāk novērtēt, kuru torrentu izvēlēties. Ar kameru filmētās versijas ieteicams uzreiz lejuplādēt vairākas un saglabāt to filmas versiju, kura ir labākā kvalitātē.

Kas jādara ar torrenta failu, lai novilktu filmu internetā?

Pavisam vienkārši – lejuplādēto torrentu failu datorā atveram ar torrentu klientu (programmu), ieķeksējam filmas failu, ko vēlamies lejuplādēt un programma pati automātiski veiks filmas lejuplādi. Papildus izvēlētajai filmai, torrents bieži satur dažādus filmas demo un reklāmas failus, citus torrentus un tml.
Torrentiem ir lieliska īpašība – datoru var izslēgt nepabeidzot filmas lejupielādi. Tā atsāksies automātiski līdzko dators tiks atkal ieslēgts.

Kā iespējami ātrāk lejuplādēt filmu no interneta?

Filmas ātrākai lejupielādei svarīgi ir divi parametri – interneta pieslēguma ātrums un filmas lejuplādē iesaistīto lietotāju skaits. Lietotāji dalās Seeders un Leechers. Primitīvi tulkojot – Devēji (seeders) un Ņēmēji (leechers).

Princips ir vienkāršs – jo vairāk Seeders, jo ātrāk filma tiks lejuplādēta. Leechers skaitam nav nozīmes – ja nebūs neviena Seeders, lejupielāde nenotiks un torrentu programma turpinās filmas lejuplādi tad, kad uzradīsies kaut viens Seeders.
Tātad, ja ir iespēja izvēlēties vairākus vienas filmas torrentus, dodam priekšroku torrentam ar lielāku Seeders skaitu. Otrs, ne mazāk svarīgs moments ir interneta pieslēguma ātrums. Lai paātrinātu filmas lejupielādi, lietderīgi izmantot nakts laiku un atstāt datoru ieslēgtu, izslēdzot tikai monitoru.

Filmas izmērs un lejupielādes ātrums

Lielā daļā gadījumu pilnmetrāžas filmas *.avi faila svars ir ap 700 Mb. Šāds fails pie vidēja Seeders skaita datorā lejuplādēsies 2…4 stundu laikā. Var nākties gaidīt arī ilgāk, ja filma ir reta vai veca un interese par to ir neliela. Līdz ar to automātiski tas nozīmē mazu Seeders skaitu. Šeit minētais lejupielādes laiks ir norādīts pie parasta kabeļinterneta ātruma “līdz 10 Mbit/s”, kas realitātē svārstās ap 4….6 Mbit/s. Ar 100 Mbit/s Optiskā Interneta pieslēgumu šo laiku iespējams samazināt līdz dažām minūtēm.

[sc:endpost-336]

Filma HD kvalitātē “sver” ap 4…5 Gb un tas nozīmē, ka šādas filmas lejuplādēšanai būs nepieciešamas jau 1…2 dienas. Ar parastu internetu, protams. Ar 100 Mbit/s Optisko Internetu lejupielādes laiks ir padsmit minūtes… Kāds mans paziņa, 100 Mbit/s Optiskā Interneta klients, izteicās, ka vairs neskatās filmas 700 Mb *.avi formātā, bet lejuplādē tikai 4….5 Gb failus… Tā netieši Optiskais Internets ļauj baudīt filmas augstākā kvalitātē. Pie tam paradoksāli, bet Optiskais Internets maksā to pašu un pat mazāk nekā parastais “lēnais” Ethernet kabeļinternets!


*atgādinām, ka filmu, datorprogrammu, mūzikas klipu un līdzīga satura nelegāla lejupielāde internetā ir autortiesību pārkāpums.

Noderīgi? Pastāsti pārējiem!

    Iepriekšējais raksts:

    Nākamais raksts: