Kā tikt pie Optiskā Interneta ātrāk?

in Interneta Ierīkošana

Pastāstīšu savu pieredzi kā, pateicoties maniem pūliņiem, kvalitatīvs Optiskais Internets un Interaktīvā Televīzija paātrināti tika pieslēgta iedzīvotājiem četrās daudzstāvu mājās Jūrmalā, Lašu ielā.

Pēc padomju ekonomiskā lepnuma – zvejnieku dižsaimniecības (kolhoza) “Uzvara” vēlāk – “Jūraslīcis” bankrota nelielajā Buļļuciemā, strādājošo “mantojumā” palika četras daudzstāvu dzīvojamās mājas, kuras tagad apsaimnieko dzīvokļu īpašnieku kooperatīvs. Arī es pats jau sešus gadus dzīvoju vienā no šiem dzīvokļiem.

[sc:midpost-336]

Ciemats ir salīdzinoši nošķirts no pārējās Jūrmalas un tas atsaucas uz pieejamo komunikāciju kvalitāti. Interneta pieslēgums nebija izņēmums. Mainījās dažādi interneta provaideri, vads palika tas pats un pieejamais interneta ātrums svārstījās robežās no 2…8 Mbit/s. Augšupielādes ātrums reti sasniedza 2 Mbit/s. Pie nedaudz lielāka vēja vai stiprāka lietus, internets bieži pazuda, bija regulāras sūdzības.

2009. gada rudenī pirmo reizi uzzināju par Optisko Internetu. Nodomāju, ka tas droši vien ir pakalpojuma mārketinga nosaukums un turpināju nepievērst uzmanību līdz brīdim, kad ieskatījos Lattelecom mājaslapā un optikas attīstības kartē. Pozitīvi šokēja piedāvātais pieslēguma ātrums. Biju izbrīnīts, uzzinot, ka optiskā dzīsla tiek ievilkta dzīvoklī! Manas adreses tur vēl nebija, bet ar zaļo punktu, kas liecina par optikas pieejamību, bija atzīmētas blakus esošās jaunbūves “RIVERA”. Tā kā pats strādāju pie mājaslapu izstrādes, kvalitatīvs un ātrs un stabils internets man ir ļoti svarīgs, nolēmu noskaidrot situāciju.

Optikas mājaslapā uzzināju par iespēju balsot par savu māju, tātad – ietekmēt Optikas tīkla izvēršanas plānus. Izbrīnīja tik lielā mērā uz klientu orientēta darbu plānošanas metode. Nobalsoju. Turpat mājaslapā atradu arī Lattelecom biznesa vadītāja Raivja Mackeviča e-pasta adresi un joka pēc uzrakstīju viņam mailu ar konkrētu jautājumu kā un kad iespējams pieslēgt optiku Lašu ielā.

Tobrīd mana iekšējā sajūta par uzņēmumu Lattelecom bija, ka tas ir kautkas liels, smagnējs un inerts, taču jau nākamajā dienā saņēmu starpatbildi. Vēl pēc 2 dienām, saņēmu pavisam konstruktīvu atbildi: “optikas ierīkošana Tev vienam pašam maksās 2100 Ls, bet, ja savāksi vēl 30 klientus savā mājā, ierīkosim visiem bez maksas”.

Biju piefiksējis arī citu iedzīvotāju sūdzības par interneta kvalitāti, un, daudz nedomādams, devos uz Lattelecom, kur uzzināju daudz jauna par optisko tehnoloģiju, iekārtām un pakalpojumiem. Vienojāmies, ka strādāsim ar visām 4 mājām.

2009. gada novembra sākumā iedzīvotāji saņēma pirmo informāciju par iespēju pieslēgties Nākotnes tīklam. Tos uzrunāju ar tiešā pasta palīdzību. Atsaucība bija necerēti liela un pirmajā “metienā” saņēmu pieteikumus no 10% dzīvokļiem.

Regulāri sazinājos ar Lattelecom par projekta attīstību un jau novembra beigās tika apstiprināta Optikas izbūve Lašu ielā. Divas nedēļas prasīja projektēšanas darbi, tad sekoja Ziemassvētki. Jau ap gadumiju sāka rosīties vīri pa Lattelecom sakaru kanalizācijas šahtām. Tika izbūvēti optikas ievadi māju pagrabos, pievilkta elektrība, uzstādīta aparatūra un izvilkti optiskie kabeļi kāpņutelpās. Pa starpu sekoja lielais aukstums, kad darbi tehnoloģisku apsvērumu dēļ bija jāpārtrauc.

[sc:endpost-336]

Rezultātā jau marta sākumā sākās pieslēgumu laiku saskaņošana ar klientiem un pakalpojumu ierīkošana dzīvokļos, kas tagad jau ir pabeigta. Apmēram 25% no visiem dzīvokļiem Lašu ielas daudzstāvu namos šodien lieto Optiskos pakalpojumus un turpina pienākt jauni pieteikumi. Par Optikas pieslēgšanu ieinteresējas virkne tuvāko privātmāju iedzīvotāju.

Būtībā šis piemērs uzskatāmi parāda kā ikviens daudzstāvu mājas iedzīvotājs ar kolektīva pieteikuma palīdzību var panākt ātrāku Optiskā Interneta ierīkošanu savā namā.

Pēc Optiskā Interneta pakalpojumu pieslēgšanas, veicu individuālu klientu aptauju, lai noskaidrotu ko viņi domā par:

Interaktīvās Televīzijas attēla kvalitāti
Optiskā Interneta ātrumu
Ierīkotāju darbu

Noderīgi? Pastāsti pārējiem!

    Iepriekšējais raksts:

    Nākamais raksts: